Anmälan till tisdagstävlingarna görs via MinGolf. Liksom tidigare finns det två tävlingar upplagda i GIT, en för spel på förmiddagen och en för spel på kvällen. Förmiddagens spel kommer att lottas.

Kvällens spel lottas inte utan är bara till för att man skall kunna se att det kommer spelare på kvällen.
Det är ju tråkigt att åka till klubben och upptäcka att det inte finns någon att spela med.

Nästa tisdagstävling för damerna är den 2 juli.
OBS! Tisdagen den 25 juni är det månadsavslutning, se nedan.

Anmälan till förmiddagens spel görs här senast den 1 juli kl. 14:00.

Anmälan till kvällens spel görs här senast den 2 juli kl. 16:30. (används bara för att kunna se att det kommer spelare)

OBS! Om du inte har anmält dig är du välkommen ändå, men vi uppskattar om du gör det.

Den sista tisdagen i månaden är det månadsavslutning med samkväm.

Tisdagen den 28/5, 25/6, 30/7, 27/8 samt 24/9 spelas 9 hål scramble med första start kl. 15:34 åtföljt av samkväm.

Nästa månadsavslutning är den 25 juni.

Anmälan är obligatorisk och görs här senast den 24 juni kl. 14:00.

Ev. allergier anmäls till connielarsen007@gmail.com.

Priset för månadsavslutningen med samkväm är 150:- kronor.

Årets säsongsavslutning är söndagen den 6 oktober med första start kl. 10:10.

Vi spelar 18 alt. 9 hål slaggolf med lättare förtäring efteråt till en kostnad av 150:- kronor.

Anmälan är obligatorisk och görs här senast den 4 oktober kl. 12:00.

 

Har du frågor, synpunkter eller förslag, hör gärna av dej till någon i Damsektionen.

Order of Merit för A, B och 9-håls klass.

Damernas Order of Merit uppdaterad 2024-06-18
           
A-klass
Plac Förnamn Efternamn HCP Omgång Resultat
1 Connie Larsen 22,5 10 28
2 Ulla Åhlander 25,9 11 23
3 Ulla Dymling 19,7 8 19
4 Ingrid Ahlm 20,0 8 14
5 Eva Olsson 25,4 8 13
6 Chariya Suwankheeree 21,4 9 12
7 Majdel Nilsson 23,3 7 9
8 Ann-Kristin Olsson 27,0 1 1
           
B-klass
Plac Förnamn Efternamn HCP Omgång Resultat
1 Margaretha Persson 32,7 10 22
2 Eva Borgström 34,6 11 21
3 Gunilla Nathhorst 27,2 11 17
T4 Jeanette Holmgren-Allocco 30,8 8 14
T4 Eva Hellgren 37,1 10 14
T6 Gunilla Nilsson 37,6 10 12
T6 Ingegärd Alm 38,7 8 12
8 Annalena Holmgren 28,8 5 11
T9 Liv Njaerheim 29,2 5 10
T9 Eva Landin 33,4 8 10
T11 Ann-Margret Friberg 32,5 5 8
T11 Wanpen Petersson 33,7 8 8
T11 May-Louise Axelsson 33,8 5 8
T14 Eva Lundström-Wittenfelt 29,9 6 6
T14 Annika Palmqvist Thunman 35,5 5 6
16 Desirée Ljungberg 32,1 4 4
17 Ann Hellman 34,6 1 1
           
9-hål
Plac Förnamn Efternamn HCP Omgång Resultat
1 Kerstin Janshagen 26,4 9 25
T2 Karin Blixt 24,8 8 16
T2 Helen Bandling 44,0 9 16
4 Monica Carlsten 14,3 8 15
5 Agnetha Karlberg 28,9 10 14
6 Monika Ekdahl 25,9 7 12
7 Anki Axelsson 28,8 8 10
8 Inger Augrell 35,1 7 8
T9 Birgitta Malmström 35,2 4 6
T9 Gabriella Torsténi 36,9 6 6
T9 Kerstin Larsson 44,0 4 6
T12 Monica Wilhelmsson 28,6 5 5
T12 Gunn Carlsson 32,5 4 5
T12 Lena Möller 33,8 5 5
T15 Maija Högberg 20,5 1 4
T15 Nina Nordqvist 23,1 3 4
T15 Kristina Montén 23,5 4 4
T15 Margareta Paulstrup 32,2 3 4
T15 Marianne Aursnes 33,6 4 4
T15 Birgitta Lindholm 36,9 4 4
T21 Iréne Olsson 43,4 3 3
T21 Karin Leo 46,0 3 3
T23 Lena Ljungkrantz 26,4 2 2
T23 Britt-Marie Sander-Carjö 30,4 2 2
T23 Eva Åkesson 31,9 2 2
T23 Christina Brolin 33,0 2 2
T23 Susanne Celin Karlsson 36,9 2 2
T23 Ingrid Johannesson 39,0 2 2
T29 Carina Gillheim 23,8 1 1
T29 Åsa Lindskog 32,6 1 1
T29 Madeleine Franzén 33,0 1 1
T29 Birgitta Davidsson 34,0 1 1
T29 Maria Silverberg 34,1 1 1
T29 Mihaljina Sym 36,4 1 1
T29 Wanya Malmgren 38,2 1 1
T29 Solveig Nydahl 38,8 1 1