Årets Vinnare 2015

Grattis

Till våra vinnare.

Tävlingskommittén

Boxingday

Mats Olsson

Funktionärs golfen 2015

Joakim Wallman

Onsdagsgolfen Final A-klassen

Peter Hjertson

Onsdagsgolfen Final B-klassen

Tommy Svendsen

med TL Loftis bredvid.

Malmö Burlöv Masters

Mats Nordin

Golfresan on Tour 2015

Per och Tommy Löfberg

 

Match Cupen

Adam Weclewicz

Kategori KM Herrar Junior

Alexander Olin

 

Kategori KM Herrar 35

Henrik Deichman Arent

 

Kategori KM Herrar 45

Henrik Stenberg - Bild saknas tyvärr.

 

Kategori KM Herrar 55

Tommy Svendsen

 

Kategori KM Herrar 65

Christer Hultquist

 

Kategori KM Herrar 75

Jan Ringius

 

Kategori KM Damer 50

Monica Carlsten

 

Kategori KM Damer 60

Ulla Dymling

 

Slaget vid Sege Å

Anders Gustavsson, Jan Savolainen, Johnny Millestad, Per Hedåker

 

Herr Klubb Mästerskap 2015

Marcus Nilsson

 

Dam Klubb Mästerskap 2015

Melissa Skog

 

50 år ska man va, C-Klassen

Annika Johannesson

 

50År ska man va, B-klassen

Roger Westin

 

50 år ska man va, A-klassen

Roland Åhlander

 

Sommar Singeln, A-klassen

Peter Hjertson

 

Sommar Singeln, B-klassen

Bo Hallbäck

med Leif Kronkvist som delade ut priset.

Sommar Scramble

Robert, Christer och Martin Karlsson

 

Sommar Trippeln

Mats Nordin och Anders Gustavsson

 

Gökottegolf

Leif Kronkvist, Christer Eriksson, Joakim Wallman och Marcus Nilsson

 

Ditec

Aleksander Westby Engevold och Henrik Östman

 

Nationaldagsscramblen

Familjen Cronwall

 

Kirrs Klubba Klass A

1:a i mitten Robert Karlsson gratuleras av 2:a Mats Olsson och 3:a Jan Karlsson

 

Kirrs Klubba Klass B

Vinnaren till höger Bengt Fritiofsson gratuleras av 2:an Roger Kronkvist

 

Kirrs Klubba Klass C

Vinnaren till höger Connie Larsen gratuleras av 2:an Annett Weinberg

 

Hjärnslaget

Christer Eriksson gratuleras av Thomas Carlsson.
I laget deltog också, Rickard Eriksson, Magnus Olsson och David Anderlind

 

Solresor Invitational

Kim Christiansson och Chi Thu Le

 

Invigningspokalen Klass A

Håkan Johansson

 

Invigningspokalen Klass B

Mikael Andersson

 

Invigningspokalen Klass C

Göran Nilsson

 

Kommittémästerskapen

Rikard Linde, Mats Helander, Bengt Arne Johansson